5. GOLF ZÁDUB 27.5.2016

Na domácí půdě zvítězil Budka

Chip and putt hřiště v Zádubu bylo dějištěm dalšího turnaje ze série Veolia Masters Tour 2016. Již páté dějství série zde uspořádal  Golfový klub Chodová Planá společně se Sportklubem Chodová Planá. Zúčastnilo se ho letos zatím největší počet hráčů – 33. Hrálo se 9 jamek a vítězem se na domácí půdě stal  již potřetí za sebou Petr Budka (na hřišti pracuje). Druhé místo obsadil Jiří Straka 31 ran. Třetí skončil se 32 ranami František Brůžek. Celý tento turnaj byl velice vyrovnaný. Rozdíl mezi druhým a jedenáctým místem bylo pouze 5 ran. Smůlu měl Hanko, který ještě po 8. jamce mířil k umístění na stupně vítězů. Na poslední jamce však napětí neustál, zahrál 9 ran a nakonec skončil až celkově 13!  Nedařilo se také Kolesovi, který si za svých 53 ran dostal Bumbrlíka. V tomto turnaji byli také vyhlášeny kategorie Ženy a Děti.

Z žen se nejlépe vedlo Lucii Pokorné – 35 ran. Druhá se umístila Anna Brümmerová – 39 ran a třetí skončila se 40 ranami Simona Hlačíková.

U dětí se nejvíce dařilo Vojtěchovi Hlačíkovi, ten se svými 41 ranami obsadil první místo. Druhý skončil Jakub Hlačík a třetí Barbora Brümmerová.

Po turnaji byli vloženy také dovednostní soutěře –  Patování vyhrál žák Vojtěch Hlačík a při čipování se do jamky trefil pouze Straka.